Komu potrzebne są szkolenia?

Kontakt

Komu potrzebne są szkolenia?

Coaching, trening umiejętności personalnych, kurs językowy. Szkolenia to „pojemny worek” różnych form doskonalenia zawodowego. Czy są one jednak potrzebne osobie, która przebojem wdziera się na coraz wyższe szczeble kariery zawodowej?

Niezależnie od tego, kim jesteśmy w życiu prywatnym i zawodowym każdemu jest potrzebna poprawa w danym obszarze lub nabycie całkiem nowych umiejętności.
Tylko skąd mamy to wiedzieć? Jak rozpoznać czy już powinnam/powinienem zapisać się na jakiś kurs?

Na pewno nie może to być jakiś kurs, warsztat, szkolenie. Musi to być coś, co przyczyni się do zmiany w naszym życiu. Dlatego nie warto wybierać z wielu ofert dostępnym na rynku szkoleniowym, czegoś co podoba się innym ale nie nam. Bądź płacić za szkolenie tylko dlatego, że jest modne. A najgorszą rzeczą jaka może się stać to skierowanie grupy osób(pracowników) na szkolenie, które według przełożonego może im się przydać. Bez dokładnego zbadania potrzeb i oczekiwań zespołu. Wtedy potencjalny trener i firma szkoleniowa może zostać oceniona źle lub bardzo nisko chociażby z tego powodu, że temat prowadzonego szkolenia po prostu nikogo nie interesuje.

Podamy teraz ogólne korzyści, jakie pojawiają się, gdy zdecydujemy się na proces doszkalania:

  • Zyskanie siebie – ma ona wpływ na jakość wykonywanej pracy i proces podejmowania kluczowych decyzji.
  • Poszerzenie zakresu wiedzy i umiejętności – tych dwóch rzeczy nigdy za wiele.
  • Poznanie doświadczenia i opinii innych osób – jeśli szkolenie jest organizowane w trybie stacjonarnym lub dokonanie wymiany myśli należąc do grup na portalach społecznościowych, gdy kurs odbywa się w formie on line.
  • Uzyskanie cennych porady od trenera w zakresie problemów, które nas dotyczą(pod warunkiem, że jest to trener profesjonalista).
  • Zdobycie nowych kontaktów biznesowych, gdy uczestniczymy w wydarzeniu wraz z osobami z różnych firm i miast.

Dlatego już teraz rozpocznijcie poszukiwania szkolenia dopasowanego do waszych potrzeb.

Share this post?

admin

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *